טיפים

 

 
איך לשפר את שנת הלילה
 
?  
כשמישל מתגרדת בלילה רעש הקולר שתלוי על צווארה היה מעיר אותנו. גילינו -כמה פשוט ואיך לא חשבנו על זה לפני כן – שלפני שהיא הולכת לישון כדאי להוריד לה את הקולר, מה גם שאין בו צורך, ואז, גם אם היא מתגרדת – אין רעש והלילה שקט! עוד גילינו שרצוי שמישל לא תישן בסלון לבד, אלא באחד החדרים יחד עם בעלי הבית. מהרגע שהיא עברה לישון עם גוני על הפוף שנת הלילה של כולם השתפרה ללא הכר!

איך לטפל בבעיות אכילה או איך לגרום לכלב לאכול מזון יבש איכותי?
גילינו שהפרינציפ, אצל מישל לפחות, הוא לערבב את המזון היבש היטב עם משהו אטרקטיבי. כאשר אנחנו מתבלים למישל את ה"רויאל קאנין" במעט רוטב בשרי או בחתיכות קטנות מאוד של בשר/עוף ומערבבים זאת טוב-טוב עם המזון היבש – יש הצלחה! 

איך להימנע מתיבול אוכל מבושל מוכן?
לעיתים מישל זוכה לשאריות איכותיות מחדר-אוכל. כדי שהיא תוכל להינות מנתח בשר או דג איכותי אנחנו שוטפים זאת היטב היטב במים חמים זורמים, ואז העיכול הוא טוב ואין שלשולים (תודה למיכל אלכסנדרוני).

איך לשפר את הרחצה?
מלאכה זו למדנו מליאור: יש להכין מראש שני בקבוקים גדולים – באחד תמיסת שמפו חמימה ובשני תמיסת מרכך (אנחנו משתמשים בפאנטן סילק). בעת הרחצה עובדים עם בקבוק השמפו – כל פעם שופכים קצת ומקרצפים. כך גם בשלב המרכך. הפרווה יוצאת נקייה מרשימה יותר, העבודה קלה יותר ואף חוסכים בחומרים.

איך לשמור על כושרו של הכלב בימי הקייץ החמים?
כדאי לעשות את הטיול העיקרי בשעות הבקר הקרירות, ממש עם היקיצה. זה למעשה הטיול המשמעותי ביותר במהלך היום. טיול זה מומלץ לעשות, כשהבעלים רכובים על אופניים והכלב קשור ברצועה. כך, ברגישות רבה לקצב הפנימי של הכלב, ניתן לגמוע מרחקים בזמן יותר קצר ולהגביר את הכושר הגופני של הכלב (מבלי שהבעלים מזיע יותר מידי…). במהלך היום – טיולים קצרים בלבד, כמה שפחות על אספלט, וטיול יותר ארוך בשעות הערב. בשבתות – טיול בקר ארוך וחוויתי לחוף הים – מומלץ!

איך לנקות שתן של כלבים מהרצפה?
ריח שתן, בעיקר של זכרים הוא ריח חריף ועיקש. כדי לנטרל את הריח כדאי לשטוף את הריצפה עם כלור, ולאחר מכן לעבור בניגוב עם סמרטוט טבול בריכוז גבוה של מרכך כביסה ריחני (אנחנו אוהבים את המרכך הכחול של "בדין"). הבית נשאר ריחני, בלי זכר לריח השתן. הניגוב עם המרכך טוב וריחני גם לסתם שטיפת רצפות שגרתית.

איך לצחצח לכלב את השיניים?
גילינו שלא קל להכניס לפה של מישל מברשת שיניים. כתחליף לכך אנחנו מגלגלים על האצבע תחבושת גאזה תבולה במעט נוזל לשטיפת פה (מדולל בהרבה במים), ומשפשפים למישל את החניכיים. הגאזה יוצרת חיכוך שמנקה טוב, והאצבע מטיילת בחופשיות יחסית בפה.

איך לעשות מקלחת מהירה?
כשלמישל יש פרווה ארוכה ולא רוצים להרטיב את כולה, אני מכניסה אותה לכיור המטבח (כן, כן. אחרי זה מנקים עם חול ניקוי ואין זכר). היות והכיור גבוה זה מאוד נוח ומאפשר שליטה טובה. אני רוחצת לה טוב את הרגליים והבטן, מסבנת עם שמפו (הרגליים חוזרות להיות לבנות כשלג) ומייבשת היטב. זה פתרון מהיר וממוקד, שאפשר לחזור עליו מידי שבוע, וחוסך את הרטבת הפרווה כולה (שאינה מומלצת בתדירות גבוהה).  

איך למנוע מנמלים להגיע למזון היבש?
יש לשים את מתקן האוכל בתוך מגש גדול עם דפנות נמוכות, ולמלא את המגש במעט מים. על המים להקיף את מתקן האוכל מכל הצדדים. די בכמות קטנה של מים כדי ליצור בידוד, וכך גם הכלי לא "ישוט".

איך לנקות את שכבת הפלאק המצטברת על השיניים? 
את הטיפ הזה קיבלנו מגילי הוטרינרית: אנחנו נותנים למישל פעם בשבוע עצם מכובדת של פרה, אותה אנחנו קונים/מקבלים מהקצב. היא מתה על זה – משחקת עם העצם בתאווה רבה במשך זמן ממושך, ואגב כך היא מחככת ומנקה את השיניים שלה. את העצם הזו ניתן להקפיא ולעשות בה שימוש חוזר.

בפני מה כלבים לא יכולים לעמוד? 
תוספת של כמה טיפות שמן סרדינים עושה פלאים! אנחנו מטפטפים מעט על המזון היבש ומישל טורפת את המזון בתיאבון רב.

איך לשמור על הניקיון בלי לפגוע בשכבת העור השמנוניות?
לא בריא לעשות הרבה מקלחות, וזה גם לוקח הרבה זמן, לכן גילינו שמקלחות נקודתיות יעילות. למשל לרחוץ רק את כפות הרגליים והפנים או רק את הגוף למטה – תלוי בצורך, מבלי להרטיב את כל הפרווה העליונה שהיא לרוב נקייה. רחצת האזורים שמתלכלכים, הופכת את הרחצה לקלילה, לא מקררת את כל הגוף, לא מצריכה ייבוש בפאן ויותר מהכל – אינה פוגעת בשמנוניות של העור.

איך לתת לכלבים כדורים (תרופה בכדור)?
כדי לתת לכלב כדור, למשל כדור דרונטל+ נגד תולעים או קלציום בתקופת ההנקה, כדאי להחזיק טיובה של תוסף מזון איכותי וטעים (כמו למשל זה של Petco), ולהכניס את הכדור בתוך התוסף האטרקטיבי, שאותו נותנים לכלב ללקק. זה עובד מצויין!

איך להרגיל גורים למזון יבש?
גילינו שאם משרים את פרורי הרויאל קאנין ג'וניור במעט מרק עוף (פושר או קר) הגורים ממש טורפים זאת (וגם אמא שלהם). הם גם נהנים מאוד לשתות את המרק. זה לא חייב להיות מאוד רך, מספיקה טבילה קטנה שעושה את כל ההבדל בטעם וברכות. 

איך לנקות כפות רגליים של גורים לאחר טיול?
אפשר למלא מעט מים חמימים בקערה ולשטף בעדינות את כפות הרגליים כשהם אחוזים ביד, מבלי להרטיב את שאר הגוף. לאחר מכן מייבשים  עם מגבת קטנה את כפות הרגליים. מדובר בפעולה זריזה ונקודתית ולא תראומטית עבור הגורים הרכים.

איך להפסיק בכי של גורים?
בקיץ הבכי, זאת למדנו מהד"ר, הוא כנראה לא בגלל שהגורים רעבים, אלא מפני שחם להם (גורי שיצו סובלים מחום), ולכן חשוב לשמור על טמפרטורה ממוזגת. סיבה נוספת לבכי יכולה להיות קשורה בכך, שהגורים רוצים להסתובב חופשי בבית, כי השיצו מאוד לא אוהבים שתוחמים להם אזורים… ממזרים קטנים…

 Posted by at 11:02